مقایسه سایت استاتیک و داینامیک

تفاوت سایت استاتیک و داینامیک

تفاوت سایت استاتیک و داینامیک

سایت ها را می توان به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد. یکی از مواردی که به طور کلی می توان سایت ها را براساس آن تقسیم بندی نمود استاتیک یا دینامیک بودن سایت است .
در این مطلب بیان می کنیم سایت استاتیک و دینامیک چیست و چه تفاوتی با هم دارند .پس با ما همراه باشید .

سایت استاتیک همان طور که از اسمشون مشخصه سایت هایی هستند که ایستا بوده و به ندرت در آن ها تغییراتی ثبت می شود. این سایت ها برای افرادی مناسب است که صرفا می خواهند خود را معرفی نمایند .
این افراد مایل به انجام فعالیت آنلاین نیستند و فقط می خواهند سایتی ساده برای معرفی خود داشته باشند .

سایت ها دینامیک و یا پویا که امروزه طرفداران بیشتری دارد ، سایت های هستند که می توان آنها را تغییر داد و در آنها به راحتی با کاربران و مخاطبان خود ارتباط برقرار نمایید .

در صورت ساخت سایت استاتیک برای تغییر و به روز رسانی در آن باید به علم طراحی سایت آشنایی داشته باشید . در غیر این صورت برای هر تغییر کوچک باید آن را به برنامه نویس اعلام نمایید .
در صورتی که در سایت خود نیاز به تغییرات بیشتری دارید و برای مثال سایت خبری دارید بهتر است سایت پویا و داینامیکی برای خود طراحی نمایید .
سایت های پویا قابلیت ارتباط راحت تر با کاربران را نیز برای ما فراهم می نمایند و در آنها می توان فرم نظرسنجی ، فرم تماس با ما ، استخدام و … قرار داد .

حال که با ویژگی های هر یک آشنا شدید می خواهیم مقایسه ای کلی داشته باشیم و برتری های هر سیستم را بیان نماییم تا بتوانید سیستم مناسب با کار خود را طراحی نمایید .

مقایسه سایت داینامیک و استاتیک

سایت استاتیک و داینامیک

 

  • هزینه طراحی سایت داینامیک از سایت استاتیک کمتر می باشد .
  • هزینه پشتیبانی و بروزرسانی سایت داینامیک کمتر است .
  • بروزرسانی سایت داینامیک به راحتی انجام می شود زیرا سیستم مدیریت محتوایی برای این منظور در دسترس قرار می گیرد که مدیر سایت می تواند به راحتی مطالب خود را در سایت قرار دهد .
  • سایت های استاتیک از زبان html و سایت های داینامیک از زبان های سمت سرور مانند php و یا asp استفاده می کنند .
  • به علت بروزرسانی بیشتر سایت های داینامیک ، این سایت ها از سئو بهتری برخوردار هستند .

 

در نهایت می توان گفت که امروزه 99 درصد سایت ها داینامیک می باشند . با این وجود شما با توجه به نیاز خود می توانید سایت مناسبی برای خود طراحی نمایید . برای آموزش طراحی سایت داینامیک و یا استاتیک و یا اطلاعات بیشتر در این زمینه هم اینک با ما در ارتباط باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *